Mėnuo: 2022 rugsėjo

Asmeninis: sužadėtuvių žiedo kūrimo procesas

Avatar of Gemologe

Gemologe

27 rugsėjo, 2022

Asmeninis: sužadėtuvių žiedo kūrimo procesas

Šis tinklaraščio įrašas yra itin asmeniškas – mano sužadėtuvių žiedo kūrimas. Vis dar yra populiaru nustebinti antrąją pusę su sužadėtuvių žiedu ir piršlybomis – mano atveju siurprizo nebuvo – kasdien dirbant su sužadėtuvių žiedais, norisi užtikrinti, kad visos detalės nuo a iki z yra apgalvotos ir mano antroji pusė visai džiaugėsi, kad nereikėjo laužyti galvos dėl pasipiršimo – mes abu vienodai esam pasirengę žengti šį svarbų žingsnį, o romantiškiems siurprizams turėsime visą likusį gyvenimą.

Inspiracijos paieškos

Žiedo dizaino paieškos buvo ilgos, bet tuo pačiu metu ir greitos. Dirbant juvelyrikos industrijoje ir pagelbėjus šimtams porų atrasti jų svajonių žiedą, gali pasirodyti, jog aš jau seniai žinojau kokio žiedo noriu. Bet… Aš tikrai žinojau, kokio žiedo tikrai nenoriu ir kartais tai yra vienodai svarbi informacija.

Inspiracija ateina visur ir visada, ir tie kurie ieško – atranda. Darydama dizaino paiešką ir moodboardą klientui pintereste, pamačiau tą dizainą, kuris tapo pagrindu mano žiedui, man patiko dviejų akmenų panaudojimas ir jų inkrustavimo stilistika.

Dizaino idėja

Dizaino tobulinimas

Kaip ir minėjau, pamatytas dizainas tebuvo inspiracija, kad būtų tobulas ir tinkamas nešioti reikėjo jį šiek tiek patobulinti.

Pirmiausia, man nebuvo tinkamas akmenų dydis, jie abu buvo daugmaž vienodo dydžio. Man norėjosi, kad smaragdo formos akmuo būtų dizaino centras ir lašo formos akmuo būtų labiau kaip akcentas, todėl jį reikėjo sumažinti.

Smaragdo formos akmens dydis 8x6mm. Mano nuomone, tai yra labai geras dydis, kai norisi kažko šiek tiek didesnio, bet tuo pačiu metu ir ne per didelio ir netrukdančio gyventi įprastą gyvenimą. Reikia visada turėti omenyje, kad didesni akmenys bus ir aukštesni, o tai gali kelti nepatogumų kasdieniam nešiojimui.

Lašo formos akmens dydis ir proporcija turėjo būti mažesnė ir lieknesnė negu įprastas šiai formai. Kadangi viena akmens pusė bus visiškai baziškai (bezel set) inkrustuotas, tai automatiškai sukurs storesnio akmens iliuziją.

Dizainas yra ne tik apie kaip gražiai kažkas atrodo, bet ir apie praktiškumą. Pagrindinis dizaino inspiracijos trukūmas, kad žiedo konstrukcija buvo ganėtinai silpna. Žiedo jungiamosios dalys buvo pavaizduotos ganėtinai plonos ir akmenų krepšeliai neišbalansavo to – dėl to, žiedas nebūtų skirtas ilgalaikiam nešiojimui. Sustiprinti dizainą panaikinome išsišakojimą ir pastorinome patį žiedą, taip pat akmenų krepšeliai buvo pastorinti ir tuo pačiu metu sukūrėme efektingą dizaino elementą. Taip padarėme, kad žiedas gražiai lygiuotusi su vestuviniu žiedu ateityje, neprireiks specialiai kurto vestuvinio žiedo formos ir tuo pačiu metu tai nepagreitins nei vieno žiedo nusidėvėjimo.

Brangakmenių paieškos

Brangakmeniai yra visiškai mano sritis ir jų paieškos man labai patinka. Žinojau tiksliai ko ieškau pagrindiniam akmeniui:

  • 8x6mm
  • smaragdo forma
  • Tsavorito Granatas (tsavorite garnet)
  • Tamsios miško spalvos

Skambinau visiems sau žinomiems akmenų platintojams ir paprašiau, kad atsiųstų į parduotuvę ką turi. Paprašiau ir savo boso, kad ir jis pasitelktų savo asmeninius ryšius rasti tobulą man akmenį.

Kai pradėjo ateiti pirmieji pasirinkimai, tada supratau, kad yra dvi problemos – nėra tinkamos žaliavos – atsiųsti akmenys nebuvo tinkamos spalvos ir kainos buvo neadekvačios. Kai kurių akmenų kainos buvo 2 ar 3 kartus virš įprastos rinkos kainos.

Mano bosas vis man sakė, palaukti ir pamatyti akmenis, kuriuos jis gauna. Kai atėjo siunta iš Vokietijos ir pamačiau tą akmenį – žinojau, kad jis yra tobulas. Forma, dydis, spalva… ir kaina buvo žymiai mažesnė negu įprasta rinkos.

Kai suradau tinkamą tsavoritą, deimantą surasti buvo vienas juokas. Pabandėme keletos skirtingų proporcijų lašo formos deimantus ir iš karto žinojau, kuris tinkamiausias. Galbūt buvo šiek tiek sudėtingiau išsirinkti tinkamą spalvą. Naudodami profesionalų deimantų spalvos etalonus, pamatėme, kad visiškai bespalviai deimantai ‘pjaunasi’ su žalia tsavorito spalva. Visiškai bespalviai deimantai, patys iš savęs yra šalti, todėl jie nevisada yra geriausias pasirinkimas prie šiltesnio atspalvio metalo ar kitų brangakmenių. Apsistojome ties J-M spalvos akmenimis, jie vis dar atrodo pakankamai bespalviai, bet suteikia visam dizainui švelnumo ir pabrėžia žalią tsavorito spalvą.

Tinkamos proporcijos, spalvos, skaidrumo GIA sertifikuotas deimantas atkeliavo iš Indijos.

Darbų seka

Kai akmenys ir dizainas buvo parinkti, tada prasidėjo pats gaminimas, jo eiga ėjo taip:

  • CAD brėžiniai
  • 3D modeliai
  • Aukso liejimas
  • Aukso apdirbimas dirbtuvėse
  • Brangakmenių inkrustavimas
  • Baigiamasis poliravimas

Vienintelis mano darbas šiuose etapuose yra kokybės kontrolė. Daugelis klientų nemato šių procesų, todėl yra ypatingai smagu pamatyti, kaip žiedas virsta iš bjauriojo ančiuko į dailią gulbę. Mano vienintelis prašymas buvo labai aukštos kokybės poliravimas – savo juvelyrui vis kartojau, kad noriu aukse matyti savo veido atspindį.

Galerijoje parodysiu kiekvieno etapo nuotraukas.

Karūnos ir skirtingi jų stiliai

Avatar of Gemologe

Gemologe

20 rugsėjo, 2022

Karūnos ir skirtingi jų stiliai

Šie metai buvo labai svarbūs Anglijos Karališkajai šeimai. Pradedant nuo princesių gimimo, didingų jubiliejų iki Karaliaus ir Karalienės mirčių.

Karūnos yra vieni didžiausių juvelyrinių dirbinių, juos gaminant juvelyrai ne tik atsižvelgia į to laikmečio madas ir aktualijas, bet naudoja ir pačias prabangiausias medžiagas, dažnai jos būna įvertintos už rekordines pinigų sumas. Nepaisant monetizuotos vertės, karūnos dažnu atveju simbolizuoja naują etapą šalies viduje, jeigu jos yra naudojamos pagal paskirtį – karūnuoti šalies valdovą.

Karūnos yra pačių įvairiausių stilių apie kuriuos daugelis net neįsivaizduoja. Šiame tinklaraščio įraše apžvelgsime skirtingus karūnų stilius, jų skiriamuosius bruožus ir etiketą.

Karūnų klasifikavimas

Karūnos dažniausiai yra klasifikuojamos pagal paskirtį ir jų formą. Techniškai yra dvi didelės kategorijos ir subkategorijos:

  • Karūnos
    • Koronetės
  • Tiaros
    • Diademos
    • Circlet
    • Bando (pranc. bandeau)
    • Kokošnikai
    • Aigretės

Skirstant pagal etiketą, karūnos yra nešiojamos karūnuotų aristokratų ir/arba jų antrųjų pusių, o tiaros pagal senąjį etiketą gali būti nešiojamos tik susižadėjųsių arba jau susituokųsių merginų. Šiais laikais karūnos dėvimos arba karnavaliniuose renginiuose, kaip helovynas, Kalėdų vakarėliai arba labai prabangiuose renginiuose, kaip baltojo kaklaraiščio renginiai, vestuvės ir be abejonės karūnacijos.

Karūnos

Techniškai visi puošnūs galvos apdangalai, dėvimi su intencija parodyti statusą yra karūnos. Kadangi karūnos yra svarbiausios iš visų karūnų stilių, jos dažniausiai didžiausios. Visiškai pilnas apskritimas leidžia karūnai pilnai užpildyti galvos viršugalvį, todėl karūnos svorio atžvilgiu taip pat yra sunkesnės.

Dažnai naudojami didesni ir prabangesni to meto brangakmeniai, taurieji metalai, kailiai ir kitos medžiagos.

Viena žinomiausių ir svarbiausių karūnų yra Švento Edvardo karūna. Ji yra naudojama tik pagal paskirtį – karūnuoti Jungtinės Karalystės karalių arba karalienę. Paskutinį kartą ši karūna karūnavo Karalienė Elžbietą Antrąją, tai įvyko 1953 metais. Greitu metu ši karūna karūnuos naująjį Jungtinės Karalystės Karalių Čarlsą Trečiajį.

Švento Edvardo Karūna. Pagaminta iš aukso ir sveria 2.23kg. Padabinta brangiaisiais ir pusbrangiais brangakmeniais.

Koronetės

Karūnos nuo koronečių skiriasi labai nedaug. Koronetė, tai maža karūna, dažniausiai dėvima žemesnio rando aristokratų. Dažnai koronetės vaizduoja šeimos herbus ar kitą klano simboliką. Forma panaši į karūnos, taip pat pagamintos iš prabangių medžiagų, priklausant nuo šeimos turtingumo.

Viena įdomiausių koronečių yra Norvegijoje. Ji buvo specialiai pagaminta sosto įpėdiniui, Princui Karlui, bet niekada nepanaudota, nes jo tėvai niekados nebuvo karūnuoti Norvegijos monarchais. Istorija ganėtinai paini, nes Princas Karlas vėliau tapo karaliumi.

Koronetė pagaminta iš gėlavandenių Norvegijos perlų, inkrustruota auksu ir ametistais, peridotais ir citrinais. Ši koronetė sveria šiek tiek daugiau nei kilogramą.

Norvegijos sosto įpėdinio koronetė

Daugiau apie Norvegijos monarchiją galite skaityti https://www.royalcourt.no

Tiaros

Tiaros tai bendrinis pavadinimas karūnoms, kurios dažniausiai yra dėvimos moterų. Jos yra mažesnės, gali būti pilno apskritimo arba puslankio formos, visiškai simetriškos arba asimetriškos.

Dažnai tiaromis dabinasi princesės, jos yra įmantresnio dizaino ir lengvesnės. Kaip ir karūnos, tiaroms naudojamos pačios prabangiausios medžiagos, dizainas atsižvelgia į to meto madas.

Viena įspūdingesnių tiarų yra ‘Didžiosios Britanijos ir Airijos mergaičių’ tiara. Pavadinimas iš pradžių gali atrodyti keistokas, bet pagal istoriją ši tiara buvo padovanota moterų komiteto Princesei Mari vestuvių proga.

Ši tiara buvo viena mėgstamiausių Karalienės Elžbietos II, ji su šia tiara yra atvaizduota ir ant 20 svarų banknoto.

Kitas įdomus faktas apie šią tiarą yra tai, kad ji yra tranformeris – atskiras tiaros lankas leidžia reguliuoti karūnos aukštį, nešioti tiarą kaip bando arba kaip vėrinį.

Princesė Mari ir Karalienė Elžbieta su „Didžiosios Britanijos ir Airijos Mergaičių” tiara.

Diademos

Diademos yra karūnų ir tiarų protėvės. Jos vienos pirmųjų galvos apdangalų dar Senovės Romoje ir Graikijoje naudotos parodyti statusą. Vieno aprašymo, kaip diademos atrodo – nėra. Dažniausiai jos yra puslankio formos.

Viena įsimintiniausių man diademų yra fiktyvi. Tai Rovenos Varnanagės diadema iš Hario Poterio. Šioje diademoje vaizduojama varnėnas išskleistais sparnais ir viduryje didelis ovalo formos žydras brangakmenis.

Rovenos Varnanagės Diadema iš Hario Poterio istorijos

Circlet

Nėra lietuviško vertimo šio stiliaus tiarai. Esminis skirtumas, tai kad ši tiara apima pilną galvos perimetrą. Iš asmeninių pastebėjimo, šio stiliaus tiaros yra labai keltiško, galbūt net kažkiek pagoniško stiliaus. Dažnai tiaros priekis yra ant kaktos V formos, kuri suteikia visai kitokią formą.

Pati žinomiausia šio pavadinimo tiara yra ‘Karalienės Viktorijos Indiška Circlet’. Ši tiara turi įspūdingą istoriją, net nuo 1853 metų. Ji buvo įkvėpta Princo Alberto kelionių po Indiją ir padovanota Karalienei Viktorijai. Karūnoje buvo inkrustuoti opalai, bet kai tiarą parėmė Karalienė Aleksandra, ji juos pakeitė rubinais, nes manė, kad jie neša blogą likimą.

Karalienė Elžbieta II su Karalienės Viktorijos Indiška Circlet

Bando (pranc. bandeau)

Bando stiliaus tiaros atrodo kaip stori plaukų lankeliai. Žinoma, pagaminti iš tauriųjų metalų ir brangakmenių. Jie ypatingai išpopuliarėjo praėjusio amžiaus pradžioje su Art Deco stilistika. Simetrija, daug deimantų, metalo intrikacijos, tai tik keletas bando bruožų.

Kas domisi Britų Monarchais ir sekė Princo Hario ir Meghan Markle vestuves – tai būtent šio stiliaus tiarą nuotaka dėvėjo. Ši bando stiliaus tiara buvo specialiai sukurta Karalienei Mari 1932 metais. Įdomiausias faktas, kad tiaros viduryje yra segė, kurią galimą dėvėti atskirai. Ši segė mena 1893 metus, kurie žymi Karalienės Mari vestuves.

Meghan Markle savo vestuvių dieną. Ji pasidabinus Bando stiliaus tiara.

Kokošnikai

Kokošnikas, yra kilęs iš slavų kalbos. Tai sufleruoja, kad šio tipo tiaros yra kilusios iš slaviškų kraštų. Manau daugelis yra matę slavišką folklorą, kur jaunos merginos šoka su dideliais galvos apdangalais. Tai ir yra kokošnikas. Žinoma, neturtingi piliečiai juos kurdavo iš medžiagų arba gėlių, o turtingieji iš brangakmenių.

Kadangi Europos monarchai tarpusavyje labai artimai bendraudavo, kokošnikai yra matomi ne tik ant slaviškos kilmės monarchų. Jais dabinasi ir danų, ir anglų karališkosios šeimos.

Greville Smaragdų Kokošnikas pagamintas 1919 metais, prancūzų juvelyrikos namų Boucheron. Kokošnikas pagamintas iš platinos, baltų ir rožinių deimantų, bet pagrindinis akcentas yra milžiniški smaragdai. 1942 metais šią tiarą paveldėjo Karalienė Elžbieta II ir 2018 metais Princesė Eugenija dėvėjo savo vestuvių dieną.

Princesė Eugenija vestuvių dieną su smaragdiniu kokošniku

Aigretės

Aigretės tai labai puošnios plaukų segės su plunksnomis. Jos yra ganėtinai unikalios – jas galima dėvėti kaip seges į rūbus, plaukus, kaklo vėrinį. Aigretės yra mažiau formalios negu tiaros, jas dažnai dėvi formalių švenčių metu ir jomis labai mėgsta dabintis nuotakos. Kabaretas yra viena iš meno rūšių, kur aigretės yra dalis įvaizdžio.

Aigretė „Kylanti Saulė”. Platina, deimantai, smaragdai.

Ruošiant šį įrašą sunkiausia buvo atrinkti tikslią informaciją. Kadangi daug terminų yra tarpusavyje maišoma arba supaprastinama, tai labai apsunkina paiešką. Iš pradžių ir aš maniau, kad yra tik trys tipai – karūnos, tiaros ir diademos. Bet kuo toliau į mišką – tuo daugiau medžių.

Rožiniai deimantai – trumpa apžvalga

Avatar of Gemologe

Gemologe

12 rugsėjo, 2022

Rožiniai deimantai – trumpa apžvalga

Šio meto didžiausia juvelyrikos pasaulio naujiena – 11.15 karatų, be jokių inkliuzų, ryškiai rožinis deimantas. Tai yra antras pagal dydį, tokio švarumo ir spalvos deimantas, pirmoje vietoje yra 59.60 karatų CTF Rožinė Žvaigždė. Naujasis deimantas pavadinimu Williamson’o Rožinė Žvaidždė bus parduotas sausio penktąją Honkonge. Manoma, kad šis deimantas turėtų būti parduotas už daugiau nei 21 milijoną JAV dolerių.

Kuo rožiniai deimantai ypatingi? Mažiau negu 0.03% visų iškasamų ir juvelyrikai tinkamų deimantų yra klasifikuojami kaip rožiniai deimantai. Rožinė spalva suteikiama įvykus kristalo deformacijai jam vis dar besiformuojant. Pati deformacija nėra reta, dauguma deimantų patyrę tai, tampa rudos spalvos, o rudi deimantai nėra tokie jau reti industrijoje. Jeigu deimanto kristalo struktūroje pasitaiko kitų priemaišų, tokių kaip boronas, rožinė spalva tampa pamatui kurtis kitoms – dar retesnėms spalvoms, kaip violetinė.

Ar man yra tekę matyti ir parduoti rožinį deimantą? Taip, yra. Rožinis deimantas, kurį mano buvusi kompanija pardavė, tuo metu buvo vertas 280 tūkstančių eurų. Šis brangakmenis buvo nupirktas kaip investicija ir realiai be jokios intensijos dėvėti. Vienintelis dalykas, kurį mes turėjom padaryti, tai inkrustuoti į žiedo modelį, kad sumažinti draudimo kainą.

Rožiniai deimantai nėra vieninteliai švelnios rožinės spalvos brangakmeniai tinkami juvelyrikai. Klientai prašantys rožinių deimantų, dažnai net neįsivaizduoja kokia tai yra reta medžiaga. Dauguma atveju, Jūs susidursite su tokiais sunkumais, kaip:

  • Didelė kaina;
  • Limituotas dydžių pasirinkimas;
  • Limituotas formų pasirinkimas;
  • Limituotas spalvų pasirinkimas.

Geras juvelyrikos konsultantas visada pasiūlys ir apžvelgs kitas rožinių brangakmenių alternatyvas. Iš patirties, kai kurios alternatyvos gali dar geriau atskleisti juvelyrinio gaminio idėją ir būti labiau tinkamos. Pagal gemologijos nuožiūras, geriausios alternatyvos rožiniams deimantams yra:

  • Rožiniai safyrai;
  • Morganitas;
  • Rožinis spinelis;
  • Rožinis kvarcas;
  • Kunzitas.

Kiekvienas iš šių brangakmenių turi savo privalumų ir trūkumų. Trumpą apžvalgą rasite https://www.facebook.com/gemologija/