Home  /     /   Juvelyrikos ir brangakmenių pirkimas keliaujant 

Juvelyrikos ir brangakmenių pirkimas keliaujant 

Avatar of Gemologe

Gemologe

21 lapkričio, 2022

Juvelyrikos ir brangakmenių pirkimas keliaujant 

Kadangi už lango niūrus rudeniškas oras, nuostabos visiškai nekelia, kad norisi pasprukti į šiltus kraštus ar tiesiog pakeisti vaizdą pro langą. Keliaujant yra įprasta įsigyti įvairių suvenyrų, o mes čia kalbame apie būtent juvelyriką ir brangakmenius, kurie yra labai populiarus būdas parsivežti kažką atsiminimui iš atostogų. 

Pakalbėkime apie ką būtent reikėtų atkreipti dėmesį perkant juvelyriką ir brangakmenius svečiose šalyse, kad ne tik gautumėte geriausią pasiūlymą, bet ir nesusiviltumėte savo pirkiniu. 

Pasidomėkite vietiniais gaminiais

Prieš keliaujant visada verta bent šiek tiek pasidomėti apie šalį į kurią keliaujate ir jeigu planuojate įsigyti juvelyrikos ir brangakmenių, patariu pasidomėti, kas autentiška tose šalyse. Įsivaizduokite turistus Lietuvoje, jie greičiausiai įsigis gintaro papuošalų, nes Baltijos gintaras atrandamas tik Baltijos šalyse ir tai paaiškina, kodėl senamiesčiuose ir pajūryje yra tiek daug gintaro pardavėjų. 

Pasidomėję vietine rinka, ne tik užtikrinsite, kad įsigysite autentiškesnį gaminį, bet taip pat geresnę jo kainą. 

Pasidomėkite vietine rinka 

Priklausant nuo to į kurį pasaulio kraštą keliaujate, pardavėjų ir pirkėjų santykiai gali labai skirtis. Skirtingi regionai skirtingai žiūri į turistus, todėl verta pasidomėti, kur didžiausi turistų srautai – tos vietos greičiausiai ne tik, kad bus brangesnės, bet gali būti ir spąstai mažai žinantiems turistams. 

Pavyzdžiui, Azijos šalyse yra labai populiarus akmuo žadeitas, kuris yra labai brangus. Rinka yra tiesiog užpildyta panašiai atrodančiais akmenimis, kurie yra beverčiai. Nežinantys kaip žadeitas atrodo, lengvai gali apsigauti, todėl verta pasidomėti rinka ir vietiniais pardavėjais, kurie turi gerus atsiliepimus ir nerizikuotų savo reputacija. 

Klauskite daug klausimų

Geriausia strategija visada pardavėjo paklausti bent vieno papildomo klausimo. Tie pardavėjai, kurie tik nori greitai iš jūsų paimti pinigus ir jūsų atsikratyti, vangiai atsakinės į klausimus ir netgi galbūt pereis į gynybinę poziciją. Paprašykite kad paaiškintų iš kur juvelyrikos gaminys ar akmuo atkeliavo, kuo kokybė skiriasi nuo kito šalia esančio, kodėl vienas yra brangesnis už kitą. Prisiminkite, kad jūs leidžiate savo pinigus, tai turite teisę sužinoti kuo daugiau informacijos.

Nepatingėkite apsipirkinėti

Tikrai nepirkite iš pirmos pasitaikiusios parduotuvės. Užeidami į keletą skirtingų parduotuvių, ne tik suprasite kokie gaminiai dominuoja, bet suprasite kainų diapazoną. 

Prašykite nuolaidų

Jeigu padarėte rinkos analizę ir apvaikščiojote keletą parduotuvių, visada paklauskite kokia geriausia kaina. Europoje derėjimosi kultūra yra kitokia, nei tarkim Azijos šalyse, kur nuolaida gali būti daugiau nei 50%. Nebijokite pasakyti, kad matėte panašų gaminį už mažesnę kainą ir ar pardavėjas gali pritaikyti tokią pačią ar mažesnę kainą. Suprantu, kad prašyti nuolaidos yra kartais nejauku, bet nustebtumėte kiek parduotuvių gali suteikti jas.

Aklai nepasitikėkite pardavėju

Priklausant nuo to, kur apsipirkinėjate, nepasitikėkite aklai pardavėju. Kai kurios taisyklės tikrai netiks aukšto lygio tarptautiniams prekės ženklams. 

Visada yra saugiau keliauti su savo pirkiniais ir juos pasiimti su savimi, todėl venkite sutikti su pasiūlymais pirkinį išsiųsti paštu į namus ar į viešbutį. Net ir paprastas nesusikalbėjimas kaip adreso netikslumas gali kainuoti pirkinio praradimą be jokios pardavėjo atsakomybės. 

Taip pat parduotuvėse bandykite apmokėti su kredito kortele, kai kurie bankai siūlo įvairius kelionės ir pirkinių draudimus, todėl iškilus problemoms su pardavėju, bankas visada galės įsikišti ir atgauti jūsų pinigus už nekokybišką pirkinį. 

Ir paskutinis, kai kurie pardavėjai gali pasiūlyti geresnę kainą jeigu mokate grynais ir jeigu jums nereikia pirkimo čekio. Nekalbėsiu apie etiką ir moralę, bet jeigu būsite nepatenkinti pirkinio kokybe – jūs neturite jokio įrodymo, kad įsigijote prekę, todėl prarandate saugumo garantą. 

Pabaigai

Šiame įraše pasidalinau keletu patarimų kaip apsisaugoti nuo apgavysčių ir permokėjimo už juvelyrinius gaminius ir brangakmenius. Žinoma, šie patarimai netinka prabangiems juvelyrikos namas, kurie turi filialus visame pasaulyje, jie labiau tinka pavienėms parduotuvėms ir butikams. Tai pat verta susipažinti su vietiniais įstatymais, kaip tauriųjų metalų prabavimas ir brangakmenių identifikavimas, apie juos aprašysiu kitame tinklaraščio įraše.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas